Diana Rosz-Chilarzewska

img1

Mam na imię Diana, jestem mamą 7-letniego Tymka i 4-letniej Poli oraz konsultantką ds. snu dziecka (Child Sleep Consultant), certyfikowaną przez amerykański Family Sleep Institute.

Moja pasja związana ze snem dzieci zrodziła się w 2014 roku gdy na świat przyszedł mój syn. Jako świeżo upieczona mama myślałam, że dziecko kiedy jest śpiące, to po prostu śpi. Już pierwsze dni życia Tymka pokazały mi, że nie do końca jest to prawda… Próbując pomóc mojemu synkowi lepiej spać, samodzielnie zgłębiałam temat snu niemowląt, analizując wiele sprzecznych ze sobą rad i informacji. Sen jest jedną z kluczowych potrzeb fizjologicznych dzieci, niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania oraz rozwoju fizycznego i poznawczego. Zastanawiałam się więc jak to jest możliwe, że temat ten nie jest omawiany podczas szkół rodzenia, aby przygotować rodziców na wyzwania związane ze snem maluszka? Początkujący rodzice otoczeni są opieką specjalistów z różnych dziedzin: doula może zapewnić wparcie psychiczne przy porodzie; w przypadku problemów z karmieniem piersią mamy mogą zwrócić się do doradcy laktacyjnego, a położne pokazują jak należy dbać o maluszka w pierwszych tygodniach jego życia. Podczas gdy w krajach zachodnich rodzice mogą liczyć na profesjonalne wsparcie w zakresie snu niemowląt i małych dzieci, niestety w Polsce rodzice rzadko mają dostęp do wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy potrafią pomóc przywrócić sen zmęczonej rodzinie. Dlatego moją misją stało się propagowanie wiedzy o zdrowym śnie dzieci, fizjologii ich snu oraz krokach milowych związanych z rozwojem snu niemowląt i małych dzieci oraz zapewnienie wsparcia rodzinom, które doświadczają problemów ze snem swojego dziecka.

Diana Rosz-Chilarzewska
Pani Kołysanka

Szkolenia i kwalifikacje

 • Child Sleep Consultant Certification Program, Family Sleep Institute, 19 stycznia 2016
 • Basics of Lactation Management Nursing, Lactation Education Resources, 22 października 2015
 • Reducing the Risk of SIDS in Early Education and Child Care, The American Academy of Pediatrics, 10 października 2015
 • Mindfulness for Sleep Consultants, Dr. Debbie Sasson, 01.2017
 • „The New Child from Birth- 2 Years”, Sharyn Timmerman, 05.2017
 • „The Developing Child from 3 – 10 years”, Sharyn Timmerman, 05.2017
 • Family Sleep Institute Mastermind Webinar, Lori Breier Strong & Sasha Carr, 10.2017
 • Babies in Mind: Why The Parent’s Mind Matters, prof. Jane Barlow, University of Warwick, 01.2019
 • When Becoming a Mom Feels Too Hard: Perinatal Depression and Anxiety, webinarium, Paige Bellenbaum, The Motherhood Center of New York, 05.2019
 • Diagnostyka i leczenie bezsenności, dr Michał Skalski, 06.2020
 • Zaburzenia regulacji: uporczywy płacz, problemy z karmieniem, zaburzenia snu – jak pracować z rodzicami niemowląt?, dr med. Sabine Nantke, Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego „Promyk Słońca”, 03.2021

Wasze dziecko ma problemy ze snem lub zasypianiem?
sprawdź opinie

Wasze dziecko ma problemy ze snem lub zasypianiem?

Wasze dziecko…

… często budzi się w nocy?
… nie śpi w nocy przez 2 godziny lub dłużej?
… płacze przez sen?
… zasypia dopiero po 22?
… zasypia tylko przy piersi?
… budzi się często na nocne karmienie?

a może…

...drzemki Waszego dziecka są krótkie lub chaotyczne?
… usypianie Waszego kochanego niemowlaka trwa wieki?
… martwi Was niespokojny sen noworodka?
… chcielibyście wiedzieć jaki powinien być plan dnia Waszego maluszka?

Jeśli jesteście zmęczeni z powodu ciągłego niewyspania i chcielibyście to zmienić, napiszcie do mnie - umówimy się na 15-minutową darmową konsultację.

Więcej