Jak wygląda współpraca z Panią Kołysanką?

     1.  Złożenie zamówienia w sklepie

Pierwszym krokiem jest złożenie zamówienia w sklepie na wybraną usługę lub szkolenie (webinar). W przypadku zakupu szkolenia, dostęp do materiałów szkoleniowych wysyłany jest bezpośrednio po złożeniu zamówienia.

     2. Kwestionariusz wstępny

Wraz ze złożeniem zamówienia na konsultację indywidualną otrzymacie ode mnie kwestionariusz wstępny do uzupełnienia przed naszą rozmową online. Kwestionariusz jest dość szczegółowy, jednak dzięki temu nie ma potrzeby zbierania wywiadu podczas naszej rozmowy. Informacje w nim zawarte pomogą mi poznać Waszą obecną sytuację oraz przedstawić konkretny plan działania podczas konsultacji.

Po otrzymaniu od Was kwestionariusza drogą mailową umawiamy termin konsultacji.

     3. Konsultacja

Podczas konsultacji przedstawiam kompleksowe i szczegółowe rekomendacje, które są dopasowane do Waszej sytuacji, wieku dziecka oraz „historii zasypiania” Waszego maluszka. Szczegółowo omawiamy szeroko pojętą higienę snu (plan dnia, drzemki i jak je wydłużyć, rytuały wyciszające przed drzemką i wieczorem, nocne karmienia i jak je redukować, wczesne pobudki), etapy przygotowujące do nauki spania oraz metodę nauki samodzielnego zasypiania, a także wszystkie inne istotne kwestie, które mają wpływ na sen Waszego malucha.

     4. Przygotowanie konspektu / Planu Poprawy Snu

W ciągu dwóch dni od naszej rozmowy przesyłam konspekt konsultacji z zaleceniami, bądź szczegółowy Plan Poprawy Snu, w zależności od pakietu. Konspekt stanowi ramowy zapis zaleceń, natomiast indywidualny Plan Poprawy Snu jest bardziej rozbudowany i szczegółowy: stanowi zapis wszystkich indywidualnych rekomendacji, które wcześniej zostały omówione podczas konsultacji. 

W ramach pakietu ze wsparciem otrzymacie ode mnie dodatkowo mini poradnik, omawiający różne zagadnienia dotyczące snu dziecka na różnych etapach (między innymi: redukcje drzemek, regresy, nocowanie poza domem, sen w podróży, ząbkowanie, usypianie przez inne osoby niż rodzice).

Wraz z konspektem / Planem Poprawy Snu otrzymacie zaproszenie do zamkniętej grupy wsparcia na Facebooku “Klub Pani Kołysanki”, w której w każdy czwartek odpowiadam na pytania rodziców.

     5. Wsparcie podczas wdrażania zmian

W ramach pakietu mini oraz każdego webinaru otrzymacie ode mnie merytoryczną odpowiedź na maila z pytaniami, które mogą się pojawić podczas samodzielnego wdrażania zmian.

W ramach pakietu ze wsparciem, podczas etapu przygotowującego do nauki spania, jesteśmy w stałym kontakcie mailowym. Gdy jesteście gotowi do rozpoczęcia nauki spania, zaczynacie prowadzić elektroniczny Dziennik Snu Waszego dziecka. Jest to arkusz w chmurze Google, w którym zapisuje się informacje dotyczące zasypiania na drzemki, ich pór i długości, przebiegu przedłużania drzemek, zasypiania wieczornego, przebiegu pobudek nocnych oraz nocnych karmień.

Oprócz wymiany informacji poprzez Dziennik Snu, w razie potrzeby jesteśmy w kontakcie mailowym oraz SMSowym. Podczas dwutygodniowego okresu wsparcia mamy dwie godziny konsultacji, które mogą być wykorzystane w zależności od Waszych potrzeb (np. dwie rozmowy godzinne, cztery rozmowy pół-godzinne itd.)

     6. Podsumowanie postępów i cieszenie się przespanymi nocami

Podczas końcowej konsultacji podsumowującej naszą dwutygodniową współpracę świętujemy Wasz sukces oraz omawiamy najbliższe możliwe wyzwania związane z rozwojem snu dziecka i nie tylko (m.in. redukcje drzemek, regresy po wakacjach czy chorobach, sen na wakacjach, wprowadzenie elastyczności do planu dnia, itd.)

     7. A co dalej?

Jeśli po skorzystaniu z webinaru lub pakietu mini potrzebujecie merytorycznego wsparcia podczas wdrażania zmian, codziennego omawiania przebiegu zasypiania, drzemek oraz nocy, to jest możliwość rozszerzenia współpracy o pakiet ze wsparciem. Jeśli nie potrzebujecie “prowadzenia za rękę”, a raczej omówienia kierunku dalszych zmian, to jest możliwość umówienia na się pojedynczą konsultację w ramach dodatkowego wsparcia. Dodatkowe wsparcie jest też propozycją dla rodziców, których dziecko z różnych powodów może przechodzić przez regres snu. 

hmmm wyobraźcie sobie, że…

hmmm wyobraźcie sobie, że…

… po wieczornym rytuale odkładacie maluszka do jego łóżeczka i wychodzicie z pokoju, a on po prostu zasypia… Jest godzina 19, a Wy, rodzice, możecie cieszyć się długim wieczorem spędzonym na rozmowach przy winie.

… budzicie się rano wyspani po 8 godzinach nieprzerwanego snu :)

...Wasze dziecko ma w ciągu dnia regularne, długie drzemki, dzięki czemu jest wypoczęte, pogodniejsze i ma mnóstwo energii do odkrywania fascynującego świata. Wy natomiast wiecie, że czas drzemki to również czas zasłużonego odpoczynku dla Was, gdy możecie porobić to, na co macie ochotę, zamiast bujać wózek lub skakać na piłce z maluszkiem na rękach;)

… Wasze dziecko bez problemów zasypia wieczorem położone przez babcię lub dziadka, a Wy możecie miło spędzić wieczór w restauracji, kinie lub teatrze, mając pewność, że Wasz maluszek smacznie śpi.

… temat snu nie spędza już Wam snu z powiek :)

Przeczytaj, jak zmieniło się życie rodzin, które zdecydowały się na współpracę ze mną.

Więcej